Projekto pavadinimas: Kompleksinių paslaugų centro „Harmonijos miestas“ vaikams, turintiems negalią, ir jų šeimos nariams statyba Panevėžio mieste.
Projekto finansavimas: Europos regioninės plėtros fondas
Projekto Nr.:08.1.1-CPVA-K-429-01-0003
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2021-04-29
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2025 II ketv.
Projekto tikslas: gerinti kompleksiškai ir individualizuotai teikiamų paslaugų vaikams su negalia ir jų šeimos nariams prieinamumą.
Jaunuolių dienos centrui skirtas fondo EUROPOS REGIONINĖS PLĖTROS FONDO finansavimas įgyvendinti „Harmonijos miesto“ projektą Panevėžyje.
„Paslaugų socialiai jautrioms grupėms plėtra ir tobulinimas visuomet buvo itin svarbus Savivaldybės uždavinys. Praėjusių metų rugpjūtį Savivaldybės taryba pritarė paraiškos teikimui Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijoms gauti. Džiugu, kad LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė reikiamą finansavimą ir Panevėžyje turėsime modernų kompleksinių paslaugų centrą negalią turintiems vaikams ir jų šeimos nariams. Šio centro statybai parinktas visus reikalavimus atitinkantis žemės sklypas, kuriame atsiras ne tik miesto bendruomenei be galo reikalingas paslaugų centras, bet ir sutvarkyta aplink esanti žalioji miesto zona“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Šiame kompleksinių paslaugų centre bus teikiamos bendrosios ir specialiosios socialinės paslaugos, ankstyvosios reabilitacijos paslaugos vaikams su negalia, įvairių terapijų, logopedo, psichologo, reabilitologo, specialiojo pedagogo, judesio korekcijos ir kitos specializuotos paslaugos. Centro statybai skirtas žemės sklypas, esantis Aguonų g.–A. Baranausko g. sankirtoje.
Harmonijos mieste įsikurs:
- konsultacijų ir edukacijos centras
- specializuotos pagalbos šeimai centras;
- dienos centras;
- laikino atokvėpio centras;
- nuoseklaus lavinimo centras.
Tai vieta, kurioje šeimos, auginančios neįgalius vaikus, gaus kompleksinę pagalbą ir pastiprinimą, ir kurioje bus gera visiems.
Harmonijos mieste paslaugos bus teikiamos šeimoms:
- auginančioms neįgalų vaiką,
- išgyvenančioms krizę,
- patiriančioms traumuojančius emocinius išgyvenimus,
- stokojančioms socialinių įgūdžių, auginant vaikus,
- tėvams su negalia,
ir vaikams (nuo 0 iki 18 m.):
- turintiems raidos sutrikimų,
- turintiems psichikos sutrikimų,
- turintiems elgesio ir emocijų sutrikimų,
- kuriems skirtas namų mokymas,
- kuriems nepavyko integruotis į bendrojo ugdymo mokyklas.