Informacija atnaujinta 2024-10-22
Projekto pavadinimas: Socialinių dirbtuvių įkūrimas Panevėžyje
Kvietimo numeris: 25-401-P
Projekto numeris: 25-401-P-0001
Sutarties įsigaliojimo data: 2024-10-16
Projekto vykdytojas: Jaunuolių dienos centras
Vykdytojo kodas: 248209780
Veiklų vykdymo pabaigos data: 2027-03-31
Projekto tikslas: Ugdyti darbingo amžiaus asmenų, turinčių intelekto ir (ar) psichikos negalią, socialinius ir darbinius įgūdžius, skatinti jų savarankiškumą ir gyvenimą bendruomenėje.
Programos tipas: Investicijų programa.
Prioritetas / komponentas: Socialiai atsakingesnė Lietuva.
Bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma: 415 217,51 €
Projektu sprendžiamos problemos: Panevėžyje gyvena 89 738 gyventojai, iš jų 54 138 darbingo amžiaus, iš kurių 4 793 turi negalią, bet dirba tik 29 %, palyginti su ES vidurkiu (51 %). Žmonėms su 0-25 % darbingumu įsidarbinti beveik neįmanoma, o asmenų su 30-55 % darbingumu galimybės yra ribotos dėl darbdavių nuostatų ir nepakankamo darbo vietų pritaikymo.
2024 m. sausio-birželio mėn. Panevėžio mieste 18 žmonių poreikis socialinėms dirbtuvėms rodo jų svarbą. Dabartinės socialinės paslaugos nepakankamai ugdo savarankiškumą ir yra brangios (1 170–1 470 eurų/mėn.). Socialinės dirbtuvės yra pigesnė ir efektyvesnė alternatyva, tačiau trūksta tinkamos infrastruktūros.
Projektu „Socialinių dirbtuvių įkūrimas Panevėžyje“ siekiama modernizuoti paslaugų infrastruktūrą, įkuriant dvi socialines dirbtuves, kur asmenys su 0-55 % darbingumu galės ugdyti darbinius, socialinius ir savarankiškumo įgūdžius. Tai skatins jų integraciją į darbo rinką ir mažins priklausomybę nuo institucinės globos.
Dirbtuvės veiks dviejose vietose, pritaikytose asmenų su negalia poreikiams. „Solidarumo erdvė“ miesto centre apims kavinės veiklą ir edukacinius renginius, o „Darbo, kūrybos ir edukacijų studija“ siūlys kūrybines veiklas ir verslo užsakymų atlikimą. Siekiama kurti palankią aplinką, įsigyti pritaikytą įrangą ir automobilį.
Projekto nauda – asmenų su negalia socialinės atskirties mažinimas, visuomenės požiūrio keitimas, savarankiškumo įgūdžių ugdymas ir geresnė integracija į visuomenę.
Projekto pavadinimas: Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione.
Projekto veikla: Socialinės dirbtuvės.
Projekto numeris: 07-018-P-0001
Projektas finansuojamas: 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis ir Valstybės biudžeto lėšomis.
Projekto vykdytojas – asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.
Projekto aprašymas: Socialinės dirbtuvės yra socialinės priežiūros paslauga. Dirbtuvėse, darbingo amžiaus asmenys su intelekto ir psichikos negalia, kuriems nustatytas 0-55% dalyvumas, įgyja ir tobulina darbinius, socialinius, savarankiškumo įgūdžius. Socialinėse dirbtuvėse vykdoma asmenų su negalia darbinio užimtumo veikla, nesusijusi su darbo santykiais. Socialinių dirbtuvių paslauga – įvairiapusiškai vertinga, nes suteikia naudą tiek rinkai, tiek žmogui su negalia.
Daugiau informacijos rasite čia.
Kita Mėnulio pusė
Socialinių dirbtuvių pavadinimas „Kita Mėnulio pusė“ pasirinktas siekiant atkreipti dėmesį į vis dar nematomą visuomenės dalį – asmenis su intelekto negalia.
Kol „kita pusė“ nepažinta, ji gali bauginti, kelti nepasitikėjimą.
Tačiau tik tyrinėdami, mokydamiesi, priimdami ir suprasdami tobulėjame, tampame atviresni, kuriame saugią ir įtraukią ateitį kiekvienam.
Socialinės dirbtuvės „Kita Mėnulio pusė“ – tai vieta, kurioje iš nematomo tampama matomu ir kur kiekvienas turi galimybę kurti, mokytis ir surasti savo galias.
Socialinių dirbtuvių „Kita Mėnulio pusė“ naujienas galite rasti čia.
Socialinės dirbtuvės Nr. 1. Solidarumo erdvė ir darbo studija
- Miesto centre, įkurtoje Solidarumo erdvėje miesto bendruomenė gali pasivaišinti kava, susipažinti su asmenimis su negalia, pabendrauti apie negalią, toleranciją ir išankstinių nuostatų keitimą, pažinti negalios galias.
- Įkurtoje darbo studijoje asmenys su negalia atlieka darbdavių užsakymus t. y. dirba smulkius rankų darbus: pakuoja, rūšiuoja, lanksto įvairius gaminius.
Įsakymas dėl maisto tvarkymo subjekto registracijos
Socialinės dirbtuvės Nr. 2. Kūrybos studija ir edukacijų erdvė
- Asmenys su negalia kuria funkcionalius keramikos, stalo dekoro, bižuterijos gaminius, pakuoja dovanas ir šiuos dirbinius parduoda fizinėje ir elektroninėje parduotuvėse.
- Edukacijų erdvėje asmenys su negalia teikia edukacines paslaugas darželių, mokyklų auklėtiniams, suaugusiems asmenims, taip keisdami visuomenės požiūrį į negalią.
- Visas edukacines programas, jų aprašymus ir kainas rasite čia.